Om oss

We empower champions of sustainability

Följ oss på LinkedIn där vi löpande delar inspiration från våra fantastiska kunders hållbarhetsarbete.

LinkedIn

Tillsammans drivs vi av att utveckla världens bästa plattform för hållbarhetsrapportering!

Vi är ett internationellt team med samlade erfarenheter inom ekonomi, juridik, sociologi, miljövetenskap, kommunikation, statsvetenskap, hållbar utveckling, pedagogik, systemvetenskap och programmering. Med breda erfarenheter från revisionsbranschen förstår vi vikten av kontroll, granskning och spårbarhet för att skapa förtroende i hållbarhetsarbetet. Med kunskaper inom pedagogik och lärande förstår vi vilka grepp som förenklar, förtydligar och skapar ett lustfyllt hållbarhetsarbete. Vi förstår även betydelsen av effektiv och träffsäker kommunikation för att skapa genomslagskraft och konkretisera hållbarhetsarbetet.

Vi försöker alltid skapa energi, ha kul och bidra till mod i hållbarhetsarbetet. Vi tar gärna hjälp av experter från våra duktiga samarbetspartners när vår egen kunskap inte räcker till.

Ellen Hansson Henne

Account Manager

ellen.h.henne@positiongreen.com +46 736 44 85 37

Johanna Clarin

Sustainability Advisor

johanna.clarin@positiongreen.com +46 708 31 89 37

Sandra Wennesjö

Sustainability Advisor

sandra.wennesjo@positiongreen.com +46 739 22 33 21

Josephine Strömland

Sustainability Advisor

josephine.stromland@positiongreen.com +46 704 93 64 41

Mattias Almén

Senior Application Developer

mattias.almen@positiongreen.com +46 723 66 11 71

Julia Holm

Administration and Marketing Coordinator

julia.holm@positiongreen.com +46 736 51 41 46

Erik Bernstrup

Account Manager

erik.bernstrup@positiongreen.com +46 707 53 27 29

Louise-Alsheimer

Louise Alsheimer Niklasson

Head of Growth

louise@positiongreen.com +46 702 27 60 55

Paulina Björk

Sustainability Advisor

paulina@positiongreen.com +46 735 45 04 76

Sofie Folkesson

Sustainability Advisor

sofie@positiongreen.com +46 703 44 22 43

Anders Frankel

Working Chairman

anders.frankel@positiongreen.com

Rickard Häll

Deputy CEO

rickard@positiongreen.com +46 700 90 61 95

Marcus Malmgren

Senior Application Developer

marcus.malmgren@positiongreen.com +46 703 79 11 76

Sabina Nordén

Sustainability Advisor

sabina.norden@positiongreen.com +46 736 20 09 62

Josefine Ringnér

Account Manager

josefine.ringner@positiongreen.com +46 700 90 54 55

Rafael-Mejía-Santana

Rafael Mejía Santana

Application Developer

rafael@positiongreen.com +46 735 45 04 76

Anders Söderling

Senior Application Developer

anders@positiongreen.com +46 768 75 24 00

Patrik Thuring

Sustainability Advisor

patrik.thuring@positiongreen.com +46 707 74 54 55

Våra partners

I vår strävan efter att ge våra kunder en heltäckande service är vi väldigt stolta över att samarbeta med några av Sveriges mest erfarna hållbarhetskonsulter och experter inom hållbarhetskommunikation. Våra partners rekommenderar Position Green som den främsta plattformen på marknaden.

Organisationer vi stöttar

Genom vårt medlemskap i följande organisationer tar vi både del av och delar med oss av erfarenheter och kunskap i samtal med andra företag för att tillsammans förstärka företag och organisationers hållbarhetsarbete.

Vill du veta mer?

Få en demo av hur Position Green kan hjälpa er med mätbart, effektivt hållbarhetsarbete och hållbarhetsrapportering.

Genom att fylla i detta formulär godkänner du att din information hanteras enligt vår integritetspolicy.

Field will be auto populated with name of the page the form is located on.